Je nižji davek na najemnine korak v pravo smer glede ureditve "najemniške džungle"?

RTV Slovenija pred dvema urama  |  Gorazd Kosmač

Je znižan davek na najemnine korak v pravo smer pri vnašanju reda na najemniški trg, saj so se mu zaradi prevelike višine vsi na veliko izogibali? Ali pa gre zgolj za "skrajni populizem in darilo lastnikom"? Je znižan davek na najemnine korak v pravo smer pri vnašanju reda na najemniški trg, saj so se mu zaradi prevelike višine vsi na veliko izogibali? Ali pa gre zgolj za "skrajni populizem in darilo lastnikom"?

Dober mesec dni mineva od sprejema t. i. intervencijskega paketa zakonov, ki sicer še ni v veljavi, proti njemu pa so sindikati zbrali tudi podpise za referendum, ki so ga nato poslanci zavrnili, saj da po Ustavi RS referendumi o davkih niso dovoljeni. Sindikati se ne strinjajo, ker je v svežnju zakonov še vse kaj drugega kot zgolj davki, zato pravico iščejo na ustavnem sodišču, ki pa o zadevi še ni odločilo. Sveženj zakonov med drugim posega tudi na nepremičninski

Preberite še

Slovenija, zadnje novice »

Uporabniške preference