Zgodovinar Gabrič: Do enotnosti je prišlo, ker se nikogar ni izključevalo in spraševalo po simbolu

RTV Slovenija pred dvema urama  |  Al. Ma.

"Imeli smo tri vlade, ki jim pravijo prva slovenska vlada, in vse tri so v slovensko zavest in prostor nekaj prinesle, zato bi bilo izključevati kogar koli nesmiselno," pred praznikom dneva državnosti meni zgodovinar Aleš Gabrič.

Aleš Gabrič je zgodovinar z Inštituta za novejšo zgodovino. V Odmevih je v pogovoru z Žigo Bonča komentiral razprave o udeležbi na osrednji državni proslavi, vrednote, ki so pripeljale do plebiscita, in ustanovitev muzeja osamosvojitve. Ni prvič, da se je pred državno proslavo odprla tema o vabilu oziroma neudeležbi praporščakov zveze borcev. Kako vi vidite te razprave, kdo so pomembnejši udeleženci, kdo sodi v ospredje? Na žalost ni prvič. Bojim se, da tudi ni

Preberite še

Slovenija, zadnje novice »

Uporabniške preference