Berem = RASTEM: drugošolci postali del skupnosti bralcev občine Domžale
Domžalec pred 11 urami | Uredništvo
V torek, 23. junija 2026, je v dvorani Knjižnice Domžale potekal slovesni sprejem drugošolcev v skupnost bralcev občine Domžale v okviru bralno-spodbujevalnega projekta Berem = RASTEM, ki ga skupaj izvajata Knjižnica Domžale in Občina Domžale v sodelovanju z osnovnimi šolami.
Dogodka so se udeležili učenci z Osnovne šole Domžale, Podružnične šole Ihan in Osnovne šole Venclja Perka. Projekt temelji na spodbujanju bralne kulture med najmlajšimi. Učenci v prvem razredu obiščejo najbližjo splošno knjižnico, v drugem razredu pa jih po letu dni branja in spoznavanja knjig svečano sprejmemo med bralce občine Domžale. Mlade bralce je nagovorila direktorica Knjižnice Domžale Barbara Zupanc Oberwalder, ki jim je čestitala ob pomembnem koraku na