ČASTNI OBČAN NOVE GORICE JE POSTAL SERGIJ PELHAN: To so vsi letošnji nagrajenci mestne občine (FOTO)
Regional pred dvema urama
Mestni svet Mestne občine Nova Gorica je sprejel sklep o podelitvi občinskih priznanj za leto 2026.
Med prejemniki so posamezniki, društva in podjetja, ki so s svojim delom pomembno zaznamovali kulturno, gospodarsko, družbeno in športno življenje mesta ter širše regije. Med letošnjimi nagrajenci MONG so tudi furmani. Naziv častni občan Mestne občine Nova Gorica (MONG) bo prejel Sergij Pelhan za življenjsko delo na področju institucionalne in ljubiteljske kulture ter povezovanja Slovencev v zamejstvu in po svetu. Kot nekdanji minister za kulturo, dolgoletni