VROČINA SE BO ŠE STOPNJEVALA: Za dve regiji izdali rdeče opozorilo

Regional pred tremi urami

Agencija RS za okolje (Arso) je zaradi stopnjevanja toplotne obremenitve za soboto izdala rdeče opozorilo za jugozahodni del Slovenije, za nedeljo pa tudi za osrednji del države.

Za preostali del države velja oranžno opozorilo. Temperature se bodo lahko povzpele tudi do 35 stopinj Celzija, so opozorili. Priporočajo zadrževanje v senci sredi dneva in popoldne. Hkrati odsvetujejo velike fizične napore. Svetujejo še uživanje lahke hrane in pitje zadostne količine tekočine. "Bivalne prostore zračite ponoči in zjutraj. Na soncu parkirana vozila pred začetkom vožnje dobro prezračite," so še dodali na Arsu. Vroče dni spremljajo tudi poletne

Povezane novice »

Slovenija, zadnje novice »

Uporabniške preference