Mehičani poslali Čehe domov, Južna Afrika prvič v izločilnih bojih

RTV Slovenija pred 2 dnevoma  |  A. G.

Nogometaši Mehike so prvič končali predtekmovanje na svetovnem prvenstvu s tremi zmagami. V zadnjem krogu v skupini A so v Ciudadu de Mexicu ugnali Češko s 3:0. Južna Afrika je v Monterreyu premagala Južno Korejo z 1:0 in si zagotovila drugo mesto.

Mehičani so si zmago v skupini A zagotovili že po 2. krogu, vseeno pa so bili na polni Azteci zelo motivirani. V drugem polčasu so popolnoma nadigrali nemočno Češko in bodo tudi tekmo šestnajstine finala odigrali v Ciudadu de Mexicu. Varovanci Javierja Aguierrja, ki je domače svetovno prvenstvo leta 1970 doživel kot navijač, leta 1986 pa kot igralec, so prvič dobili vse tri tekme v skupinskem delu. Prejeli niso niti enega zadetka. Prvi polčas ni ponudil veliko

Povezane novice »

Slovenija, zadnje novice »

Uporabniške preference