Kansai Helios nič več v Ligi ABA 2, nastopal bo zgolj v domačem prvenstvu
RTV Slovenija pred dvema urama | D. S. M.
Košarkarji Kansaia Heliosa iz Domžal bodo v prihodnji sezoni nastopali zgolj v domačem prvenstvu in ne več v Ligi ABA 2. Razlog za takšno odločitev je napovedano zmanjšanje sponzorskih sredstev.
Takšen ukrep je sprejel upravni odbor kluba. "Sprejeta odločitev ni bila lahka, bila pa je edina odgovorna. V klubu moramo poslovati izključno v skladu s svojimi finančnimi zmožnostmi," so zapisali v sporočilu za javnost. Pri Heliosu so ob tem izrazili ponos, da so lahko istočasno za ovratnik dihali tudi najboljšim v domačih tekmovanjih in pomagali k potrditvi številnim igralcem in trenerjem. "S tem ne bomo odnehali tudi v prihodnje. Enako velja za delovanje našega