Vlada sprejela programa za odpravo škode zaradi pozebe in suše iz leta 2025
Domžalec pred tremi urami | I. P.
Vlada Republike Slovenije je na seji sprejela programa za odpravo posledic škode v kmetijstvu zaradi pozebe in suše, ki sta v letu 2025 povzročili veliko škodo na kmetijskih pridelkih in trajnih nasadih.
Za pomoč prizadetim bo iz Sklada proračunske rezerve za naravne nesreče namenjenih skupaj 12,9 milijona evrov. Za odpravo posledic pozebe bo država zagotovila 4,5 milijona evrov. Po uradni oceni je škoda na trajnih nasadih presegla 35,2 milijona evrov. Pomoč bo namenjena tistim pridelovalcem, pri katerih je bila zaradi pozebe kmetijska proizvodnja zmanjšana za 80 odstotkov ali več. Za odpravo posledic suše je vlada namenila 8,4 milijona evrov. Skupna ocenjena škoda