Po odhodu Orbana prva Parada ponosa v Budimpešti
RTV Slovenija pred eno uro | G. K.
V Budimpešti se je kljub vročinskemu valu več deset tisoč ljudi udeležilo Parade ponosa in proslavilo ponovno pridobljeno svobodo zbiranja ter odhod dolgoletnega premierja Viktorja Orbana, ki je uvedel številne politike, uperjene proti gibanju LGBTIQ+.
Številni, večinoma mladi, so mahali z zastavicami ali velikimi mavričnimi transparenti in kljubovali žgočemu soncu. Veliko se jih je poskušalo osvežiti s pahljačami, večinoma v barvah mavrice. Organizatorji Parade ponosa so se odločili, da bodo pohod izvedli kljub hudi vročini, a so obenem svetovali ranljivim osebam, naj si Parado ponosa raje ogledajo po spletu. Sporočili so še, da bo udeležencem brezplačno na voljo voda, so pa priporočili, naj vseeno prinesejo še