Sindikalisti v času hude vročine opozarjajo na varno in zdravo delovno okolje

RTV Slovenija pred dvema urama  |  G. K.

V Konfederaciji sindikatov 90 Slovenije so delodajalce pozvali, naj v času vročinskega vala prilagodijo delovni proces ter zagotovijo varno in zdravo delovno okolje za zaposlene. Kjer delo ni več varno, ga je treba prekiniti, opozarjajo.

Delavec ne sme plačevati cene vročinskega vala s svojim zdravjem, delodajalec pa ne sme kovati dobička na račun njegove izčrpanosti, so v sindikatu zapisali v javnem pozivu. Štejemo že deseti zaporedni dan z dnevnimi temperaturami več kot 30 stopinj Celzija in za nami je že osma noč zapored, ko se temperatura ni spustila pod 20 stopinj Celzija. Ne gre torej več za običajno poletno vročino, pač pa za dolgotrajno toplotno obremenitev, ki predstavlja resno tveganje za

Preberite še

Slovenija, zadnje novice »

Uporabniške preference