V UKC-ju Ljubljana primanjkuje 500 medicinskih sester, zato so okrepili iskanje kadra v tujini

RTV Slovenija pred 6 urami  |  A. P. J., Domen Anderle, Prvi

V ljubljanskem kliničnem centru medicinskih sester primanjkuje na domala vseh oddelkih bolnišnice. Takoj bi jih zaposlili 500, toliko se jih je namreč v zadnjih petih letih upokojilo. V prihodnjih treh letih pričakujejo še približno 280 upokojitev.

Pomanjkanje kadra, še posebej medicinskih sester, je ena večjih težav slovenskega zdravstva. V UKC-ju Ljubljana zaposlene zato iščejo tudi v tujini. Olivera Milinkov je ena od 125 medicinskih sester in zdravstvenih tehnikov, ki so na delo v ljubljanski UKC prišli iz tujine. Zaposlena je v enoti intenzivne terapije otorinolaringološke klinike. "Tukaj sem se že navadila ljudi, sodelavcev, pacientov in dela. Dali so mi možnost za napredovanje, spodbujali so me, da se

Preberite še

Slovenija, zadnje novice »

Uporabniške preference