V UKC-ju Ljubljana primanjkuje 500 medicinskih sester, zato so okrepili iskanje kadra v tujini
RTV Slovenija pred 6 urami | A. P. J., Domen Anderle, Prvi
V ljubljanskem kliničnem centru medicinskih sester primanjkuje na domala vseh oddelkih bolnišnice. Takoj bi jih zaposlili 500, toliko se jih je namreč v zadnjih petih letih upokojilo. V prihodnjih treh letih pričakujejo še približno 280 upokojitev.
Pomanjkanje kadra, še posebej medicinskih sester, je ena večjih težav slovenskega zdravstva. V UKC-ju Ljubljana zaposlene zato iščejo tudi v tujini. Olivera Milinkov je ena od 125 medicinskih sester in zdravstvenih tehnikov, ki so na delo v ljubljanski UKC prišli iz tujine. Zaposlena je v enoti intenzivne terapije otorinolaringološke klinike. "Tukaj sem se že navadila ljudi, sodelavcev, pacientov in dela. Dali so mi možnost za napredovanje, spodbujali so me, da se