Dončićev sanjski niz se nadaljuje, Dragić spremljal rekorden dosežek

SiolNET 02.01.2023  |  J. L., S. K.

Dallas Mavericks so z izjemnim zaključnim nizom 12:2 preskočili Houston Rockets in se veselili sedme zaporedne zmage (111:106). Slovenski košarkarski virtuoz Luka Dončić je spet napolnil koš tekmeca. Tokrat se je zaustavil pri 39 točkah, 12 skokih in osmih asistencah. Osrednje ime večera lige NBA pa je bil Donovan Mitchell. Proti Chicago Bulls našega Gorana Dragića mu je uspela sanjska predstava, ki jo je kronal z 71 točkami, kar je njegov osebni rekord z naskokom in osmi dosežek lige NBA. Poražen je bil

Liga NBA, 1. januar Houston Rockets : Dallas Mavericks 106:111 Porter Jr. 25; Dončić 39 (met za 3 1/9, za 2 9/17, prosti meti 18/22), 12 skokov, 8 asistenc 1 urk. žoga, 4 izg. žoge v 41 min., Wood in Hardaway jr 21. Ni veliko manjkalo, da bi se zmagoviti niz Dallas Mavericks končal na gostovanju pri najslabši ekipi zahodne konference lige NBA. Na začetku tretje četrtine so zaostajali z 18 točkami razlike (47:65) in imeli praktično vse do vstopa v zadnji del igre