Dvoboj vodilnih dobil Denver, tudi s Čančarjevimi točkami

SiolNET 02.01.2023  |  M. P., S. K., STA

Na prvi dan v letu sta se v ligi NBA pomerili vodilni ekipi konferenc, zmagalo je moštvo iz zahodne. Denver Nuggets (24 zmag, 12 porazov) so namreč Boston Celticse (26 zmag, 11 porazov) premagali s 123:11. Svoj delež je dal tudi Vlatko Čančar, ki je v 17 minutah na parketu prispeval osem točk.

Sportal Dončić se ne ustavlja: tretjič v enem tednu več kot 50 točk Nikola Jokić je dal 30 točk in trojnega dvojčka dopolnil z 12 skoki in 12 asistencami. Zadel je 10 od 13 metrov iz igre. Pravzaprav je celotna ekipa Denver Nuggets metala izvrstno: iz igre 57-odstotno, tudi za tri točke skoraj 57-odstotno (17 zadetih iz 30 poizkusov). Pet košarkarjev je bilo dvomestnih. En sam met (trojko) je zgrešil Vlatko Čančar, ki je v 17 minutah na parketu dal osem točk (dve