Po premoru All Star Kralji letijo: nadigrali še Buffalo

RTV Slovenija 14.02.2023  |  To. G.

Dolg, kar 11-dnevni predah ob tekmi All Star je dobro del hokejistom Los Angelesa. S polnimi baterijami so najprej s 6:0 razbili Pittsburgh, zdaj pa s 5:2 še Buffalo in izdatno popravili razliko v golih ter se utrdili na poti v končnico.

Po uvodni tretjini brez golov so se Kingsi razleteli v drugi tretjini. Sredi tekme je najprej ob igralcu manj zadel prvi golgeter LAK-a Adrian Kempe, ki je z močnim strelom s polrazdalje zabil že 27. gol v sezoni. Čez tri minute so gostitelji udarili še ob igralcu več: pak je malce srečno prišel do Arthurja Kaliyeva, ki pa je neubranljivo zadel v desni zgornji kot – jubilejni deseti gol za Američana, rojenega v Uzbekistanu. Ob koncu druge tretjine je pri Buffalu