Kopitarjevi Kralji razveselili domače navijače #video

SiolNET 14.02.2023  |  A. T. K., Š. L., STA

V noči na torek je bilo v ligi NHL na sporedu pet tekem. Iz slovenskega vidika je bil najbolj zanimiv obračun med hokejisti Los Angeles Kings z Anžetom Kopitarjem in gosti Buffalo Sabres − trenutno enajsto ekipo vzhoda. Kralji so zmagali s 5:2, v drugi tretjini pa so zabili kar štiri gole. Anže Kopitar je sprožil tri strele proti vratom tekmeca, še naprej pa ostaja vroč Adrian Kempe, ki je za kralje na zadnjih treh tekmah dosegel sedem golov, skupno pa 27 to sezono.

Liga NHL, 12. februar MCFLURROY MINUTE 🍦 pic.twitter.com/FrNIzAZWCk — LA Kings (@LAKings) February 14, 2023 Viktor Arvidsson je k zmagi prispeval zadetek in dve podaji, Phillip Danault tri podaje, Pheonix Copley pa je zaustavil 27 strelov. Anže Kopitar je na ledu preživel 18:43 minute in v tem času sprožil tri strele proti vratom tekmeca. Kempe, ki je v soboto dosegel poker golov pri zmagi s 6:0 nad Pittsburgh Penguins, je zadel za vodstvo kraljev z 1:0 sredi druge