Borussia Dortmund na vrhu prehitel Bayern, Kamplovi izgubili

SiolNET 22.04.2023  |  R. P., Š. L.

Nogometaši Bayerna so si v 29. krogu nemškega prvenstva privoščili nov spodrsljaj. Bavarci so na gostovanju v Mainzu povedli z 1:0, a nato prejeli kar tri zadetke (1:3), ostali brez točk, s tem pa največjemu tekmecu Borussii Dortmund ponudili priložnost, da jih z zmago nad Eintrachtom (4:0) prehiti na lestvici. Rumeno-črni so izkoristili ponujeno in se povzpeli na vodilni položaj. Bayern bi tako lahko le mesec dni po prihodu novega trenerja Thomasa Tuchla ostal brez naslova nemškega prvaka. Ko je Bavarce

Nemško prvenstvo, 29. krog Sportal Navijačem Bayerna je prekipelo Vsaj v prvem polčasu še ni kazalo na polom vodilne ekipe, po enem razveljavljenem golu Sadia Maneja zaradi prepovedanega položaja je nekdanji zvezdnik Liverpoola, sicer veliki dolžnik v tej sezoni, saj po prihodu v München ni pokazal predstav, s kakršnimi je navduševal v Angliji, zadel za vodstvo. Francoz Ludovic Ajorque je v 65. minuti izenačil proti Bayernu, le osem minut pozneje pa je Mainz