Aluminij do konca tekme ogrožal Olimpijino uvrstitev v finale

RTV Slovenija 26.04.2023  |  T. J., M. R.

Nogometaši Olimpije so se pridružili Mariboru v finalu Pokala Pivovarna Union, potem ko so v polfinalu v Stožicah s precej mukami z 2:1 premagali Aluminij. Kidričani so imeli kar nekaj priložnosti za 2:2. Maribor je v torek v gosteh z 1:3 ugnal Bistrico.

Strelec prvega zadetka je bil že v tretji minuti Aljaž Krefl. Po odbiti žogi v kazenskem prostoru je bil sam nekoliko na desni strani in s 15 metrov s polvisokim strelom je z levico premagal vratarja Maja Pavlija. Ta se je žoge dotaknil, a je ni mogel ustaviti. Vodstvo Ljubljančanov je v 19. minuti povišal kapetan Timi Max Elšnik. Mrežo je zatresel z 11-metrovke, potem ko je po strelu Admirja Bristrića žoga v roko zadela Luko Koblarja. Sodnik Aleksandar Matković je