Šestica Bayerna, Borussia odgovorila s petimi goli

SiolNET 13.05.2023  |  M. P., Š. L.

V nemški bundesligi je v boju za naslov še naprej zelo vroče. Vodilni Bayern je v soboto na Alianz Areni v 32. krogu pričakal Schalke, ki se bori za obstanek, in ga razbil s 6:0. Nato so na zelenico stopili še nogometaši Borussie Dortmund in Mönchengladbah premagali s 5:2. Razlika med Bayernom in Dortmundom tako ostaja točka, do konca prvenstva pa sta še dve tekmi.

Nemško prvenstvo, 31. krog Nogometaši Bayerna iz Münchna so v 32. krogu nemškega prvenstva zabeležili zanesljivo zmago proti Schalkeju. Bavarci so od samega začetka prevzeli vajeti v svoje roke. Čeprav je sprva blestel gostujoči vratar Alexander Schwolow, so varovanci Thomasa Tuchla do polčasa zabili dva gola. Prvega je v 21. minuti dosegel Thomas Müller, drugega pa z bele pike Joshua Kimmich (29.). V drugem polčasu je dva gola dosegel Serge Gnabry (50., 66.),