Napeta tekma v Domžalah, Olimpija pa do tesne zmage

SiolNET 01.06.2023  |  Š. L.

V športni dvorani Domžale sta danes na prvi tekmi finala lige Nova KBM obračunali moštvi Helios Suns in Cedevita Olimpija. Po trdi tekmi in napeti končnici so se zmaji veselili zmage z 88:84. Ljubljančani so v seriji povedli z 1:0 zmagah, za jubilejni dvajseti naslov prvaka potrebujejo še dve. Domžalčani so bili do zdaj dvakrat slovenski prvaki.

Liga Nova KBM, polfinale, drugi tekmi Liga Nova KBM, finale, prva tekma Četrtek, 1. junij: Ljubljančani so 48 ur po izenačenju serije z Beograjčani na prvi tekmi v Domžalah z mukami upravičili vlogo favorita v finalu. Čeprav so vodili večji del tekme, si več kot šest točk prednosti niso nikoli priigrali, največji delni izid pa je bil 9:0 in je odločil zmagovalca. Slabih pet minut pred koncem tekme so gostitelji vodili 77:73, minuto in 45 sekund do zaključka pa je