Barcelona po preobratu strla Wolfsburg, Sara Agrež ni dobila priložnosti za igro

RTV Slovenija 03.06.2023  |  S. J., M. R.

Nogometašice Barcelone so nove evropske prvakinje. V finalu Lige prvakinj v Eindhovnu so s 3:2 (0:2) premagale Wolfsburg, katerega članica je tudi slovenska reprezentantka Sara Agrež. 22-letna branilka je sedela na klopi.

Za prvakinje sta zadeli Patricia Guijarro v 48. in 50. minuti (obakrat z glavo) ter švedska branilka Fridolina Rolfö, ki je zmagoviti gol dosegla iz bližine v 70. minuti. Za Wolfsburg sta mrežo zatresli Ewa Pajor (3.) in Alexandra Popp (37.). Po prvem polčasu je z 2:0 vodila nemška ekipa, nato pa je Barceloni uspel preobrat za drugi naslov po letu 2021. V finalu so Katalonke igrale četrtič, od tega tretjič v nizu. Wolfsburg je v svojem šestem finalu neuspešno lovil