Nigerijke z remijem presenetile Kanadčanke

RTV Slovenija 21.07.2023  |  M. L.

Na svetovnem prvenstvu za ženske v Avstraliji in na Novi Zelandiji so nogometašice odigrale tri tekme. Švica je z 2:0 ugnala Filipine, Španija je s 3:0 premagala Kostariko, presenečenje pa je izid tekme med Nigerijo in favorizirano Kanado (0:0).

V Dunedinu na Novi Zelandiji sta za Švicarke zadeli Ramona Bachmann (45. minuta) in Seraina Piubel (64.). Prve so na tekmi sicer zapretile Filipinke, a jim sodniki v 26. minuti doseženega gola zaradi prepovedanega položaja niso priznali. Z zmago so Švicarke prevzele vodstvo v skupini A, kjer je že v četrtek Nova Zelandija na prvi tekmi prvenstva premagala Norveško z 1:0. Pravo presenečenje pa so pripravile Nigerijke, ki so v skupini B odščipnile točko olimpijskim