Že drugi dan prvo presenečenje na ženskem mundialu

SiolNET 21.07.2023  |  STA

Na svetovnem prvenstvu za ženske v Avstraliji in na Novi Zelandiji so nogometašice drugi dan odigrale tri tekme. Švica je z 2:0 ugnala Filipine, Španija je s 3:0 premagala Kostariko, presenečenje pa je izid tekme med Nigerijo in favorizirano Kanado, ki se je končala brez golov.

Sportal Novozelandke in Avstralke zmagovito začele SP V novozelandskem Dunedinu sta za Švicarke zadeli Ramona Bachmann (45. minuta) in Seraina Piubel (64.). Prve so na tekmi sicer zagrozile Filipinke, a jim sodniki v 26. minuti doseženega gola zaradi prepovedanega položaja niso priznali. Z zmago so Švicarke prevzele vodstvo v skupini A, kjer je že v četrtek Nova Zelandija na prvi tekmi prvenstva premagala Norveško z 1:0. Pravo presenečenje pa so pripravile