Lia Apostolovski postavila osebni rekord in zaostala le za svetovno prvakinjo

SiolNET 05.08.2023  |  STA

Slovenska atletinja Lia Apostolovski je na mitingu v skoku v višino, ki je potekal v nemškem Heilbronnu, z osebnim rekordom, 1,95 metra, zasedla drugo mesto in je sedaj druga na večni slovenski lestvici. Na tekmi je bila pred njo le Avstralka Eleanor Patterson, svetovna prvakinja je tudi preskočila 1,95 metra, vendar že v prvem skoku.

Sportal Lia Apostolovski najboljša v Luksemburgu Triindvajsetletna Lia Apostolovski je prejšnji osebni rekord, 1,92 m, postavila 13. junija 2020 v Slovenski Bistrici. Pred njo je sedaj v slovenski atletski zgodovini le še Britta Bilač, ki je 14. avgusta 1994 v Helsinkih skočila natančno dva metra in osvojila zlato medaljo na evropskem prvenstvu. Apostolovski si je doslej delila tretje mesto z Lidijo Lapajne, pred njima je bila še Maruša Černjul (1,93 m). Izmed