Krka, Helios in Ilirija ligo odprli z visokimi zmagami

SiolNET 30.09.2023  |  M. P., S. K., Š. L., STA

S tekmo med Krko in Šentjurjem se je začela nova sezone državnega prvenstva v košarki. Novomeščani so se poigrali s tekmecem in ga premagali s kar 56 točkami razlike. V petek zvečer je igral Kansai Helios Domžale in s 100:81 premagal Hopse s Polzele. Prvo sobotno tekmo so dobili košarkarji Ilirije, ki so premagali Rogaško s 96:74, ECE Triglav Kranj pa je na drugi GGD Šenčur premagal s 76:64. Za konec kroga pa je LTH Castings ugnal Podčetrtek (99:95).

Liga Nova KBM, sezona 2022/23, finale Sportal Cedevita Olimpija v vitrine pospravila novo lovoriko Krka in Helios ligo odprla z visokima zmagama Uvodna tekma v domači ligaški sezoni 2023/24 se je končala z zanesljivim zmagoslavjem Novomeščanov. Zasedba iz dolenjske prestolnice je bila v vseh košarkarskih elementih za razred boljša od Šentjurja. Izbranci domačega trenerja Gašperja Okorna so si že v uvodni četrtini priigrali prednost 18 točk, ob koncu polčasa pa je