Enajstmetrovke tokrat niso bile usodne za Angleže, Pickford ubranil strel Akanjija

RTV Slovenija 06.07.2024  |  To. G.

Nogometaši Anglije tudi v četrtfinalu v Düsseldorfu niso blesteli, a so se vseeno uvrstili med najboljše štiri na evropskem prvenstvu. Po streljanju enajstmetrovk so izločili Švico s 6:4, potem ko se je tekma po 90 in 120 minutah končala z 1:1.

Angleži so doživeli že številne poraze pri strelih z bele točke. Tudi zdajšnja generacija je pred tremi leti v finalu EP-ja izgubila na Wembleyju proti Italiji. Selektor Gareth Southgate je najbolj znan po zgrešeni enajstmetrovki v polfinalu domačega evropskega prvenstva leta 1996 proti Nemčiji. Angleži so kljub le eni zmagi v predtekmovanju končali na vrhu skupine C, v osmini finala pa so proti Slovaški izsilili podaljšek v zadnji minuti sodnikovega dodatka in