Zelko v drugem plovu na regatnem polju Marseilla popravil vtis; Eržen končala na 21. mestu

RTV Slovenija 01.08.2024  |  S. J., R. K.

V bližini Marseilla je svoj olimpijski nastop začel Žan Luka Zelko v razredu ILCA 7. Prva regata se mu ni najbolj posrečila, saj je osvojil 27. mesto. Boljši je bil v drugi, v kateri je bil deseti. Skupaj je na 19. mestu.

V prvem plovu je bil na prvem obratu najhitrejši Črnogorec Milivoj Dukić, nato je Duko Bos prevzel vodstvo in imel na koncu več kot 40 sekund prednosti pred preostalimi jadralci. Žan Luka Zelko je bil na prvem obratu 17., nato je nekoliko popustil in v cilj prišel na 27. mestu med 43 jadralci. Za Nizozemcem je zaostal za dobri dve minuti. V drugem plovu je bil Zelko do tretjega obrata na 12. mestu, nato se je prebil na 11. in v cilj prišel deseti, slabi dve minuti