Van der Poel na makadamskem prestolu nasledil Mohoriča

RTV Slovenija pred dvema urama  |  T. O., R. K.

Nizozemec Mathieu van der Poel je upravičil vlogo velikega favorita in v Belgiji osvojil naslov svetovnega prvaka v kolesarjenju na makadamskih cestah. Branilec naslova Matej Mohorič je zasedel sedmo mesto.

Na 182-kilometrski trasi med mestoma Halle in Leuven, na kateri je bilo več kot 100 km neasfalitiranih cest, je srebro osvojil Belgijec Florian Vermeersch (+1:03), bron pa njegov rojak Quinten Hermans (+3:47). Odločilni trenutek se je zgodil 40 km pred ciljem, ko je iz vodilne skupine sedmih napadel Florian Vermeersch. Sledil mu je le van der Poel, lanski svetovni prvak na cestni dirki. Vodilna dvojica je povečevala prednost in kmalu je bilo jasno, da bosta sama