Jekaterina Vedenejeva po šestem mestu točila solze sreče, zlato s favoritinjo v Nemčijo

RTV Slovenija 09.08.2024  |  T. O., T. J., M. R.

Tekmovalka v ritmični gimnastiki Jekaterina Vedenejeva je na OI v Parizu zasedla 6. mesto v finalu mnogoboja. Na tem mestu je bila že v kvalifikacijah. Slovenske barve je 30-letna Rusinja, najstarejša v konkurenci, na olimpijskih igrah zastopala drugič.

V finalu je najprej nastopila z obročem in prejela sedmo najboljšo oceno (34,100). Pri vaji z žogo je bila osma (31,950), enako s kiji (33,150). Vaja s trakom ji je prinesla oceno 32,700 in peto mesto. Skupno je končala mesto nižje z zbirom točk 131,900. Zlato kolajno je z najboljšimi ocenami za vaje z obročem, žogo in kiji ter drugo najboljšo za vajo s trakom osvojila 17-letna Nemka Darja Varfolomejev (142,850), ki je lani s petimi zlatimi medaljami blestela na