Crvena zvezda z bleščečo predstavo v Carigradu na vrh Evrolige

RTV Slovenija pred 1 dnevom  |  R. K.

Presenečenji 3. kroga košarkarske Evrolige sta pripravila Crvena zvezda in Paris. Beograjčani so v Carigradu s 76:57 nadigrali enega favoritov za naslov Fenerbahče, novinci v ligi pa so s 84:80 na kolena spravili evropskega prvaka Panathinaikosa.

Rdeče-beli so v Carigradu odlično odprli tekmo in si že v prvi četrtini priigrali 16 točk naskoka. Turki so se do polčasa približali na minus pet, a prvaki Lige ABA tudi v nadaljevanju niso popuščali. Z izjemno obrambo so dopustili Fenerbahčeju v tretji četrtini le enajst točk. Ko so v zadnji četrtini povedli s 64:47, so razočarani domači navijači že začeli zapuščati dvorano. Beograjčani so se s tretjo zmago povzpeli na vrh Evrolige. Prvo ime tekme je bil center