Kacin: Vsi praporji so na proslavi zaželeni. Nataša Pirc Musar: Odločitev ponovno razdvaja.

RTV Slovenija pred 18 minutami  |  T. L. Š.

V ZZB-ju NOB-ja Slovenije in Društvu TIGR Primorske se ne bodo udeležili proslave ob dnevu državnosti, saj je protokol RS v vabilu zapisal, da morajo imeti praporji na vrhu droga grb RS. Robert Golob je prepričan, da gre za zgodovinski vandalizem.

"Praporji so zelo zaželeni na tej slovesnosti. Verjamem, da se bodo v današnjem dnevu razčistili vsi dvomi, ki jih morda nekateri imajo, ker so preveč črkobralsko brali," je dejal predsednik koordinacijskega odbora za državne proslave in prireditve Jelko Kacin. Odločitev, da se na državno proslavo vabijo le zastavonoše in prapoščaki z drogovi, ki imajo državni grb, in ostalih, predstavlja izločitev več domoljubnih in veteranskih organizacij ter ponovno razdvaja, je

Povezane novice »

Slovenija, zadnje novice »

Uporabniške preference