SD: V partnerstvo s sedanjo koalicijo ne bomo vstopili, a vrat za dialog ne zapiramo
RTV Slovenija pred 17 minutami | T. L. Š.

Stranka SD je zavrnila sodelovanje v partnerstvu za uspešno Slovenijo. Kot so zapisali, ravnanje vlade v prvih tednih mandata ne krepi zaupanja. "Vrat za dialog ne zapiramo in ostajamo pripravljeni na iskren in odgovoren pogovor o prihodnosti države."
"V tem trenutku Socialni demokrati kot demokratična, socialna in napredna stranka v partnerstvo s sedanjo koalicijo ne želimo in ne bomo vstopili," so sporočili s sedeža stranke. "Socialni demokrati pozdravljamo vsako pobudo za dialog o prihodnjem razvoju Slovenije. Dialog razumemo kot eno temeljnih vrednot demokratične politike in nujen pogoj za odgovorno vodenje države, zlasti pri vprašanjih, ki presegajo posamezen mandat ali politično večino. Tudi ideja širšega








