Marta Bassino svetovna prvakinja v superveleslalomu, Štuhčeva 12.

SiolNET 08.02.2023  |  S. K.

Nova svetovna prvakinja v superveleslalomu v Meribelu je postala Italijanka Marta Bassino, druga je bila Američanka Mikaela Shiffrin, tretje mesto sta si razdelili dve smučarki. Z istim časom sta v cilj prismučali Avstrijka Cornelia Hütter in Kajsa Vickhoff Lie iz Norveške. Obe sta za novo šampionko zaostali 33 stotink sekunde. Slovenska smučarka Ilka Štuhec je po izjemno hitrem zgornjem delu na koncu osvojila 12. mesto.

Marta Bassino je najhitreje opravila s progo. Foto: Guliverimage Švicarka Lara Gut-Behrami, lanska olimpijska in prejšnja svetovna prvakinja v superveleslalomu, tokrat ni krojila razpleta povsem na vrhu. Gut-Behrami je drugo žensko tekmo za medalje v Meribelu končala na šestem mestu. Bassino je postala druga Italijanka s superveleslalomsko zmago na svetovnih prvenstvih. Isolde Kostner je na SP zmagala dvakrat po vrsti v letih 1996 in 1997. Šestindvajsetletna