Še drugo zlato v Italijo, odlična generalka Ilke Štuhec pred smukom

RTV Slovenija 08.02.2023  |  S. J.

Italijanske smučarke so odlično začele svetovno prvenstvo, saj so osvojile še drugo zlato medaljo. V ponedeljek je kombinacijo dobila Federica Brignone, zdaj pa je v superveleslalomu na sam prestol skočila še Marta Bassino.

Dobre volje je lahko tudi edina slovenska predstavnica Ilka Štuhec, ki je osvojila 12. mesto. Najboljša slovenska smučarka je namreč najhitreje opravila tako s prvim kot z drugim sektorjem, ki sta bila po okusu smukačic. Po polovici nastopa je imela tako pred novo svetovno prvakinjo Marto Bassino kar 72 stotink prednosti. V tehničnem delu je pričakovano precej izgubila, kar jo je na koncu pripeljalo na 12. mesto. Medalja ji je ušla za slabe pol sekunde. Napadati je