Zmaga v Avstrijo, Ema Klinec tokrat tik pod stopničkami

SiolNET 11.02.2023  |  Pe. M.

Zmagovalka tekme svetovnega pokala v smučarskih skokih v Hinzenbachu je Avstrijka Chiara Kreuzer, druga je bila Eva Pikenlig, tretja pa Japonka Nozomi Marujama. Naša najboljša je bila Ema Klinec, ki je bila četrta. Nika Prevc je bila peta.

Ema Klinec je tokrat za malenkost zaostala za stopničkami, medtem ko je Niki Prevc uspel izjemen drugi skok. Mlada slovenska skakalka se je iz 12. mesta po prvi seriji napredovala na končno peto mesto. Maja Vtič je bila 13., Katra Komar 25., Ajda Košnjek pa je tekmovanje končala na 27. mestu. Brez finala je ostala le Nika Vetrih s 40. mestom. Razlike so bile majhne Današnjo tekmo so na koncu zaznamovale zelo majhne razlike. Že po prvi seriji Klinec, druga s petkove