Le še Jessica Pilz lahko Janji Garnbret prepreči skupno zmago v težavnosti

RTV Slovenija pred eno uro  |  T. O.

19-letna slovenska športna plezalka Rosa Rekar je navdušila v polfinalu zadnje tekme svetovnega pokala v športnem plezanju v Seulu v Južni Koreji in se uvrstila v popoldanski finale v disciplini težavnost.

Z višino 35+ je bila kar nekaj časa vodilna, na koncu pa so bile od Slovenke boljše štiri plezalke. Ženski finale bo ob 13.00. Plezalka iz Most pri Žirovnici, ki je letos s četrtim mestom navdušila že na tekmi svetovnega pokala v Brianconu, je v polfinalu v Seulu kar krepko popravila svoje izhodišče iz kvalifikacij, v katerih je bila 21. V polfinalu sta nastopili še dve Slovenki. Mia Krampl je končala na 15. mestu, Sara Čoper na 17. med 26 polfinalistkami. V moški