Barcelona klonila v Madridu, Real prejel zaušnico v Kataloniji

RTV Slovenija 25.04.2023  |  M. R.

Nogometaši madridskega Reala so v 31. krogu španskega prvenstva s 4:2 izgubili v Gironi in doživeli šesti poraz. Barcelona dan pozneje spodrsljaja ni izkoristila, saj je tudi sama z 2:1 klonila na gostovanju pri Rayu Vallecanu. Prednost ostaja 11 točk.

Junak Girone je bil argentinski napadalec Valentin Castellanos, ki je dosegel vse štiri zadetke svojega moštva. Prvič po decembru 1947 se je zgodilo, da je v La ligi nekdo Realu zabil toliko golov. Pred 75 leti jih je Esteban Echavarria v majici Ovieda pet. Domači so že po 24 minutah vodili z 2:0, potem ko je 24-letni Castellanos najprej zadel z glavo po predložku Miguela Gutierreza, nato pa še z nizkim strelom pod vratarjem Andrejem Luninom. V 34. minuti je z