Visok poraz Heliosa, a ni še konec

SiolNET 25.04.2023  |  Š. L.

Košarkarji Helios Suns so na prvi tekmi kvalifikacij za nastop v elitni regionalni ligi ABA v prihodnji sezoni z 78:96 klonili na gostovanju pri Borcu iz Čačka. Domžalčani, ki so v drugoligaški konkurenci v finalu klonili proti Krki, se za mesto v ligi ABA merijo s predzadnjo ekipo rednega dela regionalne lige. Ekipi igrata na dve zmagi, drugo srečanje bo v petek v Domžalah.

Sportal Znano, kdaj se bo Helios boril za ligo ABA Kvalifikacije za ligo ABA, prva tekma: Torek, 25. april: Borac je pred domači navijači vodil vso tekmo, tudi z več kot 20 točkami prednosti. Helios se je sicer v drugem polčasu večkrat približal, slabo minuto pred koncem tretje četrtine je Niko Bačvić zadel trojko za znižanje zaostanka na 66:71, a so domači košarkarji vedno znova odgovorili in se na koncu veselili zaslužene zmage. Helios je v Čačku izgubil kar 21