Izjemen uspeh slovenskih kajakašev in kajakašic na svetovnem prvenstvu

SiolNET 11.06.2023  |  Pe. M.

Na svetovnem prvenstvu v spustu na divjih vodah v Augsburgu je kajakaš Anže Urankar priveslal do naslova svetovnega prvaka, Simon Oven je uspeh dopolnil z drugim mestom, drugi pa je bil tudi kanuist Blaž Cof. Nejc Žnidarčič je osvojil četrto mesto, Ana Šteblaj pa je bila šesta. Slovenci so vlogo favorita upravičili tudi na ekipni tekmi, na kateri so Urankar, Oven in Žnidaršič osvojili naslov svetovnih prvakov, kajakašice Živa Jančar, Nika Ozimc in Ana Šteblaj so presenetljivo osvojile bron.

Ljubljanski kajakaš Anže Urankar je sredi maja v Skopju postal evropski prvak v sprintu na divjih vodah, danes pa si je na brzicah reke Lech v Augsburgu priveslal še zlato kolajno v sprinterskem finalu svetovnega prvenstva. To je za 26-letnika drugi naslov svetovnega prvaka, prvič je konkurenco pokoril leta 2017, ko je svetovno prvenstvo gostil francoski Pau, so sporočili iz Kajakaške zveze Slovenije. "Super. Res sem zadovoljen. Sploh zato, ker mi včeraj ni in ni