Kajakaš Urankar svetovni prvak, srebro za Cofa in Ovna, zlato za moško ekipo, bron za žensko

Primorske 11.06.2023

Kajakaš Anže Urankar je na svetovnem prvenstvu v spustu na divjih vodah v nemškem Augsburgu priveslal do naslova svetovnega prvaka.

Njegov uspeh je dopolnil Simon Oven z drugim mestom, drugi je bil tudi kanuist Blaž Cof. Nejc Žnidarčič je osvojil četrto mesto, Ana Šteblaj pa je bila šesta. AUGSBURG > Šestindvajsetletni Ljubljančan Anže Urankar je sredi maja v Skopju postal tudi evropski prvak v sprintu na divjih vodah, na brzicah reke Lech v Augsburgu pa si je priboril še zlato kolajno v sprinterskem finalu SP in ponovil uspeh iz leta 2017, ko je vse ugnal v francoske Pauu, so sporočili iz