Vlada bo (znova) ustanovila Muzej slovenske osamosvojitve

RTV Slovenija pred eno uro  |  A. K. K.

Vlada bo obravnavala predloga sklepa, s katerim se bosta Muzej slovenske osamosvojitve in Muzej novejše zgodovine Slovenije spet razdružila v dva ločena javna zavoda.

Muzej je že bil ustanovljen leta 2021, a se je prejšnja vlada odločila, da ne bo več samostojna institucija, temveč združen z Muzejem novejše zgodovine v novem javnem zavodu – Muzeju novejše in sodobne zgodovine Slovenije. S predlogoma sklepa se bosta Muzej slovenske osamosvojitve in Muzej novejše zgodovine Slovenije spet razdružila v dva ločena javna zavoda, izhaja iz predloga, ki je na dnevnem redu vladne seje. Muzej slovenske osamosvojitve je bil leta 2021

Preberite še

Slovenija, zadnje novice »

Uporabniške preference