ACH povedel, a nato doma klonil tudi pred Toursom

RTV Slovenija 13.12.2023  |  To. G.

Tretji krog, tretji tekmec in tretji poraz ACH Volleyja v letošnji Ligi prvakov. Ljubljanski odbojkarji so proti Toursu sicer dobili uvodni niz, a nato so francoski prvaki nanizali tri in v bučni Hali Tivoli slavili s 3:1 (23, -23, -23, -18).

Ljubljanska ekipa je pravilno ocenila, da ima v letošnji Ligi prvakov največ možnosti za zmago proti Toursu. Mladim gostiteljem, ki so dobili prvi niz s 25:23, je v izenačenem boju zmanjkalo nekaj izkušenj. Predvsem v končnicah drugega in tretjega niza, ki so jih francoski prvaki dobili s tesnim izidom 25:23. Ob vodstvu z 2:1 pa je bil odpora ACH-ja konec in Tours je suvereno dobil četrti niz za zmago v Ljubljani. Na začetku tekme je bil razpoložen predvsem nov up