Gol Šeška in podaja Kampla za zmago Leipziga; v osmino finala še PSG in Porto

RTV Slovenija 13.12.2023  |  M. R.

Po razburljivih dvobojih se je v 1/8 finala Lige prvakov poleg Borussie uvrstil PSG, ki je v Dortmundu remiziral z 1:1. Milan bo po zmagi v Newcastlu z 1:2 nadaljeval v Evropski ligi. Leipzig je z 2:1 ugnal Young Boyse na tekmi, ki ni odločala o ničemer.

V skupini F si je Borussia Dortmund že pred zadnjim krogom zagotovila napredovanje v osmino finala. S točko proti PSG-ju je ohranila prvo mesto, Parižani pa so osvojili drugo. Enako število točk kot francoski prvaki, osem, je zbral Milan, a je imel slabšo razliko v zadetkih na medsebojnih tekmah. Newcastle, ki je proti rdeče-črnim po prvem polčasu vodil z 1:0, je naposled ostal tudi brez Evropske lige. Za Italijane sta zadela Christian Pulišić v 59. minuti in