IZJEMEN USPEH MePZ OBALA: Na tekmovanju Musica Eterna osvojili veliko nagrado - in to še ni vse (FOTO)

Regional 17.07.2023

Mešani pevski zbor Obala Koper je pod vodstvom Andreja Makorja na 12. mednarodnem tekmovanju pevskih zborov Musica Eterna, ki je potekalo med 12. in 16. julijem v Rimu, osvojil veliko nagrado (Grand Prix).

Zbor se je v mednarodni konkurenci z dveh celin (Švedska, Belgija, Tajvan, Kitajska, …) predstavil v vseh treh kategorijah tekmovanja – z ljudskim, sakralnim in mešanim programom. V vseh treh kategorijah je osvojil zlato priznanje, v kategoriji sakralne glasbe pa je postal zmagovalec kategorije. Našteti uspehi so pevkam in pevcem MePZ Obala Koper odprli vrata tudi v finalni del ali Grand Prix tekmovanja v soboto, 15. julija, v baziliki Basilica di Santa Croce in