Šenčur v 17. kolu Lige Nova KBM boljši od Helios Sunsev

Domžalec 11.02.2018  |  Miha Ulčar

V tekmi, ki ni imela nikakršnega rezultatskega pomena, so v tesni končnici bolj mirne živce ohranili košarkarji Šenčurja Gorenjske gradbene družbe, ki so tako v Domžalah slavili s 85:82.

Že v uvodnih minutah so gostje prevzeli pobudo, potem ko je nekdanji “barvar” Smiljan Pavić dokazal, da mu leta ne morejo do živega. Dosegel je prvih sedem točk za Šenčur, ki je sredi prve četrtine vodil že s 15:6. Sicer so se nato kot dizelski motor, torej malce počasneje, ogreli tudi Domžalčani, tako da je bilo po prvih desetih minutah igre (le) 21:18 za goste. Ti so vodili do 15. minute, ko so Helios Sunsi po dveh prostih metih Blaža Mahkovica prvič na tekmi