Spet tako blizu, a vseeno predaleč

Domžalec 18.03.2018  |  Miha Ulčar

Domžalski košarkarji so bili v 3. kolu Lige Nova KBM za prvaka ponovno povsem blizu nasprotniku, tokrat Sixt Primorski, a je na koncu spet nekaj malega zmanjkalo, da bi zabeležili prvo zmago v drugem delu državnega prvenstva.

Primorci so v Domžalah slavili s 74:68. Domači so bili večino prve četrtine boljši nasprotnik, voz pa je na uvodu vlekel predvsem Jure Pelko, na koncu tudi prvi strelec tekme z 20 točkami. Po desetih minutah so tako Sunsi vodili z 21:20, a nato v drugem delu igre preveč popustili v napadu, kar so gostje izkoristili in ob polčasu povedli s 37:34. Sledila je dobra otvoritev drugega polčasa s strani Domžalčanov, ki so hitro spet prevzeli pobudo, a so v trenutkih, ko