Mladinci Helios Suns drugo leto zapored najboljši v Sloveniji!

Domžalec 26.03.2018  |  Miha Ulčar

Mladinska ekipa Helios Suns je ponovila uspeh lanske generacije in z zmago v finalu proti Krki (63:48) prišla do naslova državnih prvakov pri fantih do 19 let! V najboljšo peterko zaključnega turnirja sta bila izbrana Nejc Klavžar in Alexander Shashkov, slednji pa je postal tudi MVP turnirja.

Finalni obračun so Domžalčani silovito odprli in že po nekaj minutah vodili z 9:2, seveda pa se domači Novomeščani niso mislili kar predati, tako da smo kaj hitro spremljali izenačen prvi polčas, na glavni odmor pa so s točko prednosti odšli Sunsi (32:31). Tekma se je prelomila v tretji četrtini, ki so jo domžalski košarkarji, tudi še aktualni mladinski državni prvaki z generacijo 1998 in ml., dobili z 21:10 oz. so znotraj četrtine prišli celo do delnih 18:1.