Trojka Mahkovica za zmago Sunsev proti Sutjeski

Domžalec 27.11.2019  |  Miha Ulčar

Kakšna tekma, kakšna drama, kakšna končnica! Pa še kaj bi lahko dodali! Domžalčani sicer svojih navijačev med tekmo niso pretirano navduševali, so pa zato fantastično zaigrali v zadnjih minutah, ko so ujeli, nato pa z neverjetno trojko Blaža Mahkovica ob zadnji sireni še prehiteli Sutjesko in slavili s 83:82.

Začetek Helios Sunsov je bil odličen, po ukradeni žogi in lahkem košu Davorja Konjevića so sredi prve četrtine povedli z 12:3, ta del igre pa s trojko Bineta Prepeliča dobili s 24:18. Stvari so se začele zapletati na začetku druge četrtine, ko je Sutjeska zaostanek za 9 (27:18), z delnim izidom 4:23, spremenila v vodstvo za 10 (31:41), ob polčasu pa vodila s 43:49. Gostujoča Draško Knežević in Nikola Pavličević sta skozi tretji del igre skrbela, da je Sutjeska