Visoka zmaga Heliosa za domač uvod v državno prvenstvo

Domžalec 04.10.2020  |  Miha Ulčar

Helios Sunsi so že z odličnim prvim polčasom, ki so ga dobili s kar 51:17, postavili trdne temelje zmagi nad Hopsi iz Polzele in tako prišli še do druge zmage v državnem prvenstvu, prve tudi na uvodni preizkušnji na domačem parketu.

Blestel je kapetan Blaž Mahkovic s 23 točkami in 8 skoki. Že uvodnih 12:0 je vsem navijačem, zaradi “korona” ukrepov se jih je v domžalski športni dvorani zbralo okoli 150, nakazalo, da bo to večer domačih košarkarjev. Gostje so le stežka prihajali do odprtih metov, Domžalčani pa so vztrajno polnili njihov koš. Po koncu 1. četrtine je bilo že 30:9, ob polčasu kar 51:17, in tekma je bila praktično odločena. Sredi 3. četrtine so domači, ki so jim uspevale tudi