Na prvem derbiju državnega prvenstva Calcit Waterpolo za gol boljši od Kranjčanov!

Domžalec 01.02.2021  |  Miha Ulčar

Kamniški vaterpolisti Calcit Waterpolo tokrat v vlogi gostitelja, so v derbiju drugega kola državnega prvenstva za gol premagali večne tekmece AVK Triglav iz Kranja.

Končni rezultat je bil 11 : 10 (3 : 2, 3 : 3, 1 : 0, 4 : 5). Obe ekipi sta tekmo začeli nekoliko v krču. Kamničani so prvo četrtino zaključili z golom razlike, kar je dalo slutiti, da bo tekma izenačena. Ob izteku polčasa so imeli Kranjčani celo možnost za izenačenje. V tretji četrtini sta obe ekipi pritisnili v obrambi, tako da je padel en sam gol. Slabe tri minute pred koncem tekme je Calcit Waterpolo ušel na varno razliko štirih zadetkov in ko je že kazalo, da