Inter proslavlja sladko zmago, Napoli prvič izgubil

SiolNET 04.01.2023  |  R. P.

V sredo so se prvič v novem letu 2023 predstavili najboljši italijanski klubi, na delu je bilo vseh 20 članov serie A. Na "slovenskem" obračunu v Vidmu sta se Udinese, pri katerem je bil Jaka Bijol na klopi, Sandi Lovrić pa je igral do 72. minute, in Empoli razšla z remijem 1:1. Petar Stojanović je pri gostih igral do 92. minute. Derbi dneva se je odvil na San Siru, kjer je Inter pričakal vodilni Napoli in mu prizadejal prvi poraz v sezoni (1:0). Samir Handanović je tekmo spremljal s klopi za rezerve.

Italijansko prvenstvo, 15. krog Sportal Škandal v Lecceju: Umtiti in Banda tarči rasističnih vzklikov navijačev Lazia Novoletnih praznikov je konec tudi za najboljše italijanske klube. Serie A se je vrnila na zelenice, prvič po SP 2022 v Katarju pa so se predstavili številni nogometaši, ki so na največjem tekmovanju pisali odmevne zgodbe. Derbi večera se je odvil v Milanu, kjer je Inter po zaslugi zadetka Edina Džeka iz 53. minute kot prvi v tej sezoni premagal